Forum Młodzieżowe - Forum Dyskusyjne
Wiersz o śmierci pewnego żołnierza - Wersja do druku

+- Forum Młodzieżowe - Forum Dyskusyjne (http://www.forumix.pl)
+-- Dział: Rozrywka (/forum-162.html)
+--- Dział: Kultura (/forum-163.html)
+---- Dział: Wasza twórczość (/forum-11.html)
+---- Wątek: Wiersz o śmierci pewnego żołnierza (/thread-1461.html)

Strony: 1 2

RE: Wiersz o śmierci pewnego żołnierza - Ciastek - 19.11.2009 17:21

Reklama domestosa również przekazuje informacje. Czy w związku z tym podoba Ci się i ją szanujesz? Chociaż czekaj, czekaj... to pewnie ludzie z Twoim podejściem tworzą nam "kultórem muzycznom" w polsce Msn-wink
Jest już ciemnooo ale!

RE: Wiersz o śmierci pewnego żołnierza - struśa - 19.11.2009 17:27

Po prostu chciałam Ci wyjaśnić, , iż w wierszu liczy się głównie sens. Tak, gramatyka jest równie ważna, lecz dopuszczalne jest stosowanie błędnych form, jeżeli takowe miałyby pomóc w zrozumieniu poezji , bądź w zachowaniu rymów...
A co Ci się nie podoba w reklamie Domestosu???;p
(taki żarcik dla rozluźnienia atmosfery:D)
A co Ci się nie podoba w reklamie Domestosu???;p
(taki żarcik dla rozluźnienia atmosfery:D)
Nie wiem dlaczego napisałam dwa razy...
Durna ja :D :D :D

RE: Wiersz o śmierci pewnego żołnierza - matra - 19.11.2009 17:32

Cytat:A gdy kula w jego stone beztrosko leci,
Cytat:I ginie człowiek doprawdy wielki lecz doprawdy mały,

pomijając tematykę wiersza niestety podzielam zdanie Ciastka. Ta beztrosko lecąca kula mnie też zabiła. śmiechem >.<

RE: Wiersz o śmierci pewnego żołnierza - tzina001 - 29.07.2010 23:46

Widzę, że swój wiersz oparłeś o pojęcie śmierci, które jest tematem szerokim i zawiłym. Podobnie jak to co napisałeś. O ile początek dobry, o tyle zgadzając się z poprzednikami, końcówka z wersami typu "A gdy kula w jego stronę beztrosko leci" (dramatyzm tej chwili został całkowicie zmieciony za sprawą epitetu 'beztroski', co on w ogóle robi w tym miejscu?!) albo "czuje że już niczego nie potrzebuje, czuje że nic już nie czuje" - gdzie pod rząd trzykrotnie pojawia się słowo 'czuje', ale to i tak najmniejszy grzech tej linijki, ewidentnie domagają się poprawki.
Popracuj nad warsztatem, na pewno będzie lepiej.
Pozdrawiam!:)