Forum Młodzieżowe - Forum Dyskusyjne
Buddyzm - Wersja do druku

+- Forum Młodzieżowe - Forum Dyskusyjne (http://www.forumix.pl)
+-- Dział: Rozmowy (/forum-68.html)
+--- Dział: Religia (/forum-12.html)
+--- Wątek: Buddyzm (/thread-773.html)

Strony: 1 2 3

Buddyzm - RIO - 27.02.2008 15:02

Chyba najbardziej pokojowa religia na świecie. Trzecia pod względem wielkości, ale znacznie odstająca od chrześcijaństwa i Islamu.

Medytacje, nirwana, Dalajlama i seminaria buddyjskie.

JP2 i stosunki międzyreligijne - CHRZEŚCIJAŃSTWO <-> BUDDYZM

RE: Buddyzm - buziaczek - 28.02.2008 17:31

religia ciekawa.
bardzo filozoficzna:)
czytalam kiedys ksiegi tybetanskie niebywale:)

RE: Buddyzm - eve* - 02.03.2008 15:58

tak, tez uwazam ze ta religia jest bardzo pokojowa, kiedys, na historii omawialismy wszystkie religie swiata i ta religia była chyba hmm. jakby najspokojniejszą, najbardziej pokojową

RE: Buddyzm - RIO - 03.03.2008 21:51

No, chyba wojna religijno-wyznaniowa w buddyzmie nigdy nie miała miejsca.

RE: Buddyzm - Drwal - 18.03.2008 00:57

No nie miała :), z tego co wiem ma ona na celu skupienie sie na własnym JA, medytacja, Joga itp wywodzą sie od Buddyzmu. Miałem okazje kilka lat temu uczestniczyć w pewnym spotkaniu medytacyjnym, nawet nie zdajecie sobie sprawy jakie miałem przeżycie wewnętrzne do dzisiaj pamiętam ten spokój puściły mi wszystkie lęki w pewnym momencie za czołem ryczeć dokładnie ryczałem jak baba ale co zaje. uczucie.

RE: Buddyzm - RIO - 18.03.2008 11:48

Buddyzm to taka wskazówka dla każdej religii jak właściwie się modlić i pogłębiać wiarę. Dlatego JP2 miał tak ogromnie pozytywne nastawienie do tej religii. To doskonalenie w połączeniu z ideologią chrześcijańską daje nam złoty środek rozmowy z Bogiem.

RE: Buddyzm - buziaczek - 18.03.2008 11:50

wogole to czy buddyzm jest religia to sprawa dosyc dyskusyjna:)

bo to taki <przynajmniej dla mnie> bardziej system filozoficzno-etyczny:)

RE: Buddyzm - RIO - 18.03.2008 11:51

no dla mnie jest to filozofia. Ja mam swój buddyzm, i nazywam go raczej medytacją chrześcijanina - TRYPTYKIEM RZYMSKIM

RE: Buddyzm - Nika - 18.03.2008 12:26

x.Piksel napisał(a):Ja mam swój buddyzm

To w końcu co wyznajesz?
Buddyzm, chrześcijaństwo czy co ? :D
Bo juz zgłupiałam po Twoich wypowiedziach Msn-wink

RE: Buddyzm - Drwal - 18.03.2008 12:32

ehhhh Nika buddyzm pozwala na kontaktowanie się z bogiem w lepszy sposób, jest to kierunek filozoficzny z którego każdy może korzystać nie odchodząc od swojej wiary :)

RE: Buddyzm - Nika - 18.03.2008 12:33

W lepszy powiadasz.
Na przykład jaki? Moze wypróbuję Msn-wink

RE: Buddyzm - Drwal - 18.03.2008 12:45

np medytacja tylko jest pewien szkopuł medytacja nie jest łatwa ;P ale polecę ci książkę :)
"John Novak Medytacja" miłej lektury no i medytacji Msn-wink

RE: Buddyzm - Nika - 18.03.2008 14:46

Będzie ciężko, ale dziękuję za motywację na przyszłosć Msn-wink

RE: Buddyzm - RIO - 19.03.2008 13:02

Mój buddyzm, jak napisaliście prędzej - nurt filozoficzny. Właśnie ja takowy posiadam. Uwielbiam naturę, ucieczkę od cywilizacji, zacięcie się w parku i modlitwę. Medytację jako szczególny rodzaj modlitwy. Nie wyznaję Bogów buddyjskich, ani reinkarnacji, a jedynie mam pewną filozofię ucieczki.

Tak jak w książce opartej na nauce JP2. "Buddyzm a chrześcijaństwo - katolicka nirwana wg. JP2", czy podobny tytuł. Bardzo dobrze opisała to zjawisko medytacji chrześcijańskiej.

RE: Buddyzm - Ania - 19.03.2008 13:07

x.Piksel napisał(a):Nie wyznaję [.] ani reinkarnacji
Właśnie, moze to troche głupie pytanie, ale spytam. Ja tego nigdy nie wiedziałam własnie ;P To co sie dzieje z dusza człowieka po smierci?