Forum Młodzieżowe - Forum Dyskusyjne
Zdrobnienia, czułe słówka . - Wersja do druku

+- Forum Młodzieżowe - Forum Dyskusyjne (http://www.forumix.pl)
+-- Dział: Rozmowy (/forum-68.html)
+--- Dział: Miłość & Seks (/forum-32.html)
+--- Wątek: Zdrobnienia, czułe słówka . (/thread-939.html)

Strony: 1 2 3 4

Zdrobnienia, czułe słówka . - Agu - 08.03.2008 19:13

Czy lubicie gdy dziewczyna/chłopak mówi do Was np: kotku, misiu, tygrysku itd. Dlaczego tak ? Dlaczego nie ? Może macie jakieś swoje ulubione "przezwiska". Jak tak to jakie ?

RE: zdrobnienia, czułe słówka . - adivinanza - 08.03.2008 20:22

Nie, nie lubie tego typu określeń. To dla mnie strasznie tandetne i takie przesłodzone. Jedynie do swoich zwierzaków mogę mówić "kotku" "piesku";p Ale na człowieka? Bez sensu. Podobają mi się zdrobnienia np. imion. Wtedy możemy wyrazić hm. może rozczulenie, wzruszenie nie wiem jak to nazwać. Ale "myszko" co to wogóle jest? Tygrysku?- śmiech na sali. To kojarzy mi się z supermodnymi nastkami. Takie które "chodzą" z chłopakiem 2 tygodnie i sobie piszą smsy "Hej kotku. Co słychać?" "Dobrze, a co u Ciebie myszko?" Porażka.

RE: zdrobnienia, czułe słówka . - zakazana. - 08.03.2008 20:43

Agu napisał(a):Czy lubicie gdy dziewczyna/chłopak mówi do Was np: kotku, misiu, tygrysku itd. Dlaczego tak ? Dlaczego nie ? Może macie jakieś swoje ulubione "przezwiska". Jak tak to jakie ?
Denerwuje mnie to. Cholernie denerwuje. Płytkie wyrażanie swoich uczuć. Jedyny zwrot, który toleruję, to 'słońce'. Ale tylko to. Bo jakoś miło mi się kojarzy. Resztę uważam za zbyt słodkie/puste/naiwne et cetera.

RE: zdrobnienia, czułe słówka . - Niche - 08.03.2008 21:12

Śmiesznie brzmi, jak siedząc, słyszę właśnie takie "coś". Zakładają sobie photoblogi w nazwie coś typu "kotekandmyszka". ekhm. Taaaka zakochana para. A jeden zdradza drugiego, gdzie się tylko da. Nie wszyscy, ale zdarza się. Ewentualnie, mój wybranek mógłby mówić do mnie "słońce, moje słońce". To mi się nawet podoba :D

RE: zdrobnienia, czułe słówka . - Marcho - 08.03.2008 21:51

A jak do mnie moja dziewczyna powie misiu albo coś w tym stylu to fajnie brzmi. Tak przyjemnie na sercu się robi. Oczywiście nie tylko zdrobienia używamy ale także kochanie itd xD

RE: zdrobnienia, czułe słówka . - sssasha - 08.03.2008 21:55

ja tez nie za bardzo lubie jak sie do mnie mowi "myszko" , "koteczku" etc.
lubie za to zdrobnienia imienia :D i sashenka ;D;D;D no i oczywiscie kochanie, slonce, malenka :) bardziej w tym guscie

RE: zdrobnienia, czułe słówka . - Bardock - 08.03.2008 21:56

Nie, nie uznaje większości tych posłodzonych słówek.

RE: zdrobnienia, czułe słówka . - Ashlynn - 08.03.2008 21:59

przypomniała mi się taka jedna przesłodzona panna, która często zwracała się do osób 'kotku'. nawet do psa :|

RE: zdrobnienia, czułe słówka . - Lee - 08.03.2008 22:39

A mi to pasuje. Moja luba też takie lubi :) Żyjemy z tym w zgodzie Msn-wink

RE: zdrobnienia, czułe słówka . - bambooko - 09.03.2008 09:12

Zapomnieliście o 'żabciu moja' xD Ludzie.xD lol Nie lubię tego. Po co nazywać siebie jak zwierzęta? Toleruję 'kochanie'. I zdrobnienia mojego imienia: Monia, Moniś, różnie mi skracają to imię xD

Ostatnio byłam świadkiem sytuacji, gdzie dziewczyna idzie ulicą, a kilometr za nią chłopak, który wrzeszczy: Myyszko, poczekaj na mnie! :scared:

RE: zdrobnienia, czułe słówka . - Kiri - 09.03.2008 10:45

To zależy Msn-wink
Ostatnio tego niezbyt lubię, ale kiedyś nawet lubiałem.
Teraz już jest przesadnie dużo tych zdrobnień.

RE: zdrobnienia, czułe słówka . - Carolin - 15.03.2008 00:07

Najczęściej słyszę 'Mała', 'Misia', 'Kochanie'.
Mój Mężczyzna prawie nigdy nie mówi do mnie po imieniu, chyba, że coś go zdenerwuje, ale to i tak zawsze używa jakiegoś zdrobnienia.
Szczerze mówiąc nie traktuję tych 'przezwisk' jako czegoś 'pieszczotliwego' o czegoś co miałoby mi przeszkadzać - zważając na to, że często są wypowiadane. (oprócz Kochanie).

Ale strasznie nie lubię tych wszystkich myszek, słoneczek, truskaweczek, tygrysków .
Nie cierpię takiego aż przesadnego 'słodzenia'.

RE: zdrobnienia, czułe słówka . - Lee - 24.03.2008 23:18

Kochanie, kotku, i zdrobnienia imion są dla mnie okej Msn-wink Nie sadziłem ze wy o żabciach mówicie i tygryskach xD

RE: zdrobnienia, czułe słówka . - buziaczek - 24.03.2008 23:28

moj kolega mowi do mnie kotku:P

a moj chlopak albo po imieniu albo kochanie:) bez zadnych wymyslnych

RE: zdrobnienia, czułe słówka . - Lee - 24.03.2008 23:39

Kolega kotku Ci mówi ? xD Zakochany czy jak ?