Forum Młodzieżowe - Forum Dyskusyjne
Czy masturbacja może szkodzić? - Wersja do druku

+- Forum Młodzieżowe - Forum Dyskusyjne (http://www.forumix.pl)
+-- Dział: Rozmowy (/forum-68.html)
+--- Dział: Miłość & Seks (/forum-32.html)
+--- Wątek: Czy masturbacja może szkodzić? (/thread-9904.html)

Strony: 1 2

Czy masturbacja może szkodzić? - hestia - 15.11.2013 11:54

Czy słyszeliście o jakichś negatywnych skutkach masturbacji? Czy może być ona szkodliwa dla zdrowia? Czy może utrudniać zajście w ciążę i wpływać na potencję?

RE: Czy masturbacja może szkodzić? - hestia - 15.11.2013 21:56

Wydłuża penisa? Serio? :) Tego to nie słyszałam, ale może dlatego faceci tak bardzo to lubią :D Ale jak się przesadza, np. 2 razy dziennie się masturbuje to nie prowadzi do jakichś negatywnych skutków?

RE: Czy masturbacja może szkodzić? - hestia - 17.11.2013 21:05

Czyli masturbacja nie szkodzi pod względem medycznym. To bardzo dobrze, człowiek cały czas się uczy :) Dzięki za pomoc

RE: Czy masturbacja może szkodzić? - Usher - 26.11.2013 10:20

traci się wzrok i włosy wyrastają na dłoniach Msn-wink żart i zabobon oczywiście, a tak serio, plusów jest mnóstwo, od zdrowia fizycznego po psychiczne (łagodzenie napięcia, itp.)... ciekawe jak do tego tematu podchodzą kobiety, ile z nich posiada w domu własny wibrator, czy jest to dla Was cos naturalnego czy raczej unikacie? Msn-wink

RE: Czy masturbacja może szkodzić? - Elektra - 09.02.2014 20:12

Nie szkodzi,chyba ze na tle psychicznym jak robisz to 10 razy dziennie

RE: Czy masturbacja może szkodzić? - efen81 - 11.02.2014 21:55

Nie szkodzi, ale...

Jeśli jesteś facetem i robisz sobie dobrze, z reguły nie przedłużając, lecz szybko dochodzisz, to po pewnym czasie przyzwyczajasz organizm do szybkiego finału.
Może się to niekorzystnie odbić przy współżyciu z partnerką bo po prostu za szybko skończysz.

Dlatego ważne jest, by nie kończy ć za szybko jak się masturbujesz, lecz przedłużać moment wytrysku, tak, by przyzwyczajać organizm do dłuższego stosunku.
Temu też zresztą służy zaciskanie mięśnia (ten który sprawia, że członek się podnosi jak go napinamy).

Czyli reasumując, można się "garstkować" do woli. :)

RE: Czy masturbacja może szkodzić? - tomekring - 16.03.2014 23:48

uważam ,że masturbacja jest rzeczą normalną u każdego faceta. Podczas masturbacji dochodzi się szybciej niż podczas stosunku.

RE: Czy masturbacja może szkodzić? - brc - 27.03.2014 23:11

Tak, może szkodzić. Wystarczy popatrzeć na mnie Naughty A jak się człowiek uzależni, łuuuu... trzepie i trzepie.

RE: Czy masturbacja może szkodzić? - Pilunia - 29.03.2014 09:59

Właśnie, zbyt czesta może prowadzić do uzależnienia, a to nie jest napewno juz zdrowe...

RE: Czy masturbacja może szkodzić? - viki - 30.03.2014 18:14

No i zbyt intensywna może prowadzić do nawyków seksualnych, które będą utrudnieniem przy współżyciu z partnerką. Ale poza tym - na zdrowie rolleyes

RE: Czy masturbacja może szkodzić? - Monika18 - 01.04.2014 18:13

Masturbacja sama w sobie nie jest niczym złym. Należy jednak to robic z umiarem (zresztą teraz wszędzie trzeba mieć umiar). Chociażby ostatnio znalazam zdjęcia mojej gołej koleżanki z pracy na erofreak.com. Zdziwiłam się bardzo, bo przed wszystkimi udaje najgrzeczniejszą i świętą. Bardzo mi się one podobają i też chce spróbować (a i przy okazji kaska wpadnie do kieszeni). Tylko tak jak pisałem z umiarem. A wracajac do tematu to sądze, ze masturbacja absolutnie nie szkodzi. Pozdrawiam

RE: Czy masturbacja może szkodzić? - Elektra - 03.04.2014 20:16

(11.02.2014 21:55)efen81 napisał(a): Nie szkodzi, ale...

Jeśli jesteś facetem i robisz sobie dobrze, z reguły nie przedłużając, lecz szybko dochodzisz, to po pewnym czasie przyzwyczajasz organizm do szybkiego finału.
Może się to niekorzystnie odbić przy współżyciu z partnerką bo po prostu za szybko skończysz.

Dlatego ważne jest, by nie kończy ć za szybko jak się masturbujesz, lecz przedłużać moment wytrysku, tak, by przyzwyczajać organizm do dłuższego stosunku.
Temu też zresztą służy zaciskanie mięśnia (ten który sprawia, że członek się podnosi jak go napinamy).

Czyli reasumując, można się "garstkować" do woli. :)
ciekawa wypowiedz:)

RE: Czy masturbacja może szkodzić? - Miszczu84 - 04.04.2014 11:19

Mi od notorycznej masturbacji włosy urosły na wewnętrznych stronach dłoni, wszystkie psy na mnie szczekają, dzieci na mój widok płaczą, kury się nie niosą, a krowy dają gorzkie mleko. I jak mam z tym żyć ???

RE: Czy masturbacja może szkodzić? - Kuba hugo - 11.02.2015 13:22

Oczywiście, że nie szkodzi, jedyny problem jaki może powstać to przyzwyczajenie do mocnego uścisku podczas masturbacji. Jeśli robisz to często możesz mieć problem ze szczytowaniem w kobiecie. Bo pochwa to nie to samo co męska dłoń.

RE: Czy masturbacja może szkodzić? - Adiyoshi - 22.02.2015 18:32

Na pewno nie jest szkodliwa a nawet pomaga choćby w odstresowaniu się :D